logo Facebook
I slova jsou činy

Co je pro jednoho problém, je pro druhého příležitost: Soros investuje do trápící se Tesly

16. května 2018 10:04 / autor: Bohumila Žádníková

Tesla se po několika nedávných haváriích svých samořízených vozů ocitla v problémech. Ze společnosti odešlo několik vrcholných managerů, akcie padají a navíc se ještě stále nepodařilo vyřešit problémy s produkcí nového Modelu 3. George Soros v tom evidentně vidí příležitosti pro investici. Jeho investiční společnost Soros Fund Management nakoupila konvertibilní dluhopisy automobilového průkopníka v hodnotě 35 milionů dolarů, tedy asi tři čtvrtě miliardy korun. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Konvertibilní dluhopis se od klasického korporátního dluhopisu odlišuje tím, že investor spolu s výplatou kupónu získává také právo směnit dluhopis za akcie dané společnosti v předem stanoveném poměru. To je možné díky zabudované opci. Sorosovi dluhopisy budou splatné v březnu. Pokud tak do té doby akcie Tesly nějak výrazněji stoupnout, bude mít maďarsko-americký miliardář možnost sáhnout raději po nich.

Zakladatel Tesly Elon Musk tento týden prohlásil, že společnost prochází "důkladnou reorganizací." Automobilka se dlouhodobě potýká se ztrátami, které musí pokrývat penězi od investorů. Spekuluje se dokonce, že by mohla zbankrotovat.