logo Facebook
I slova jsou činy

Pojišťovna Aegon prodává své české společnosti nizozemské NN Group, cena je 4 miliardy Kč

16. srpna 2018 09:15 / autor: Vojtěch Berka

Aegon dnes oznámil prodej svých společností v České republice a na Slovensku společnosti NN. Transakce je v souladu se strategickým cílem firmy Aegon optimalizovat portfolio a alokaci kapitálu v rámci svých obchodních aktivit, uvedla společnost ve své tiskové zprávě. Hodnota transakce podle firmy činí 155 milionů eur (zhruba čtyři miliardy korun). 

"Tato dohoda je dalším krokem k racionalizaci naší geografické stopy a k soustředění našich zdrojů na naše klíčové trhy", řekl Alex Wynaendts, generální ředitel koncernu Aegon. "Transakce zaručuje pokračování péče o zákazníky, nabízí nové příležitosti pro zaměstnance a je v nejlepším zájmu našich akcionářů".

Společnosti v České republice a na Slovensku poskytují převážně investiční životní pojištění, rizikové životní pojištění a také penzijní produkty na Slovensku. V roce 2017 dosáhl zisk před zdaněním výše 16 milionů EUR.

Dohoda podléhá obvyklým regulačním schválením a očekává se, že bude dokončena během prvního čtvrtletí roku 2019. Tato transakce nebude mít žádný významný dopad na další operace společnosti Aegon ve střední a východní Evropě.