logo Facebook
I slova jsou činy

Atraktivní pracovní prostředí patří mezi hlavní kritéria výběru práce, říká APOLENA WEISSOVÁ

28. ledna 2020 15:42 / autor: Vojtěch Berka

Apolena Weissová je konzultantkou v oblasti pracovního prostředí firmy Capexus. Kvalita pracovního prostředí je důležitá pro spokojenost zaměstnance, má velký vliv i na produktivitu práce. Weissová připomíná, že atraktivní pracovní prostředí patří mezi tři hlavní kritéria při výběru práce. Navíc se vlivem automatizace mění i charakter práce. Flexibilní pracovní doba vede ke změně účelu kanceláře.

Když se hovoří o pracovním prostředí, nelze nezmínit open space. Weissová uvádí, že se od open space ve světě ustupuje, pracovní prostředí dnes více reflektuje různé činnosti, které mohou být v jedné pracovní pozici zahrnuty. Moderní pracovní prostředí tak poskytuje místa pro schůzky, videokonference, klidný prostor pro soustředění, místa pro brainstorming, ale i relaxační zóny.

V této souvislosti Apolena Weissová zdůrazňuje, že změna pracovního prostředí je velmi komplexním úkolem, který trvá celkově obvykle 8 - 12 měsíců. Je důležité se hned na počátku důkladně seznámit s tím, jak firma funguje, jak vede své procesy. Změna může být pro zaměstnance těžká, proto je potřeba dobře o změně pracovního prostředí komunikovat.

Weissová v souvislosti s pracovním prostředím uvádí také možnost „práce odkudkoliv.“ V tomto případě je klíčová důvěra a sladěná očekávání na obou stranách. Jde o jiný způsob práce, hlavní je splnění úkolu a ne jen „sedět“ v kanceláři od osmi do pěti. Na závěr rozhovoru Weissová připomíná koncept svobody v práci, která souvisí se změnou obsahu pracovního místa. Důraz na kreativitu a kritické myšlení vyžaduje svobodu, ovšem doplněnou o zodpovědnost. Právě tyto posilující trendy by mělo pracovní prostředí odrážet.